Choď na obsah Choď na menu
article preview

detaily

Tehotenské fotenie

ideálne je fotiť tehuľku od 33tt, kedy je bruško už dosť guľaté, 

aby krásne vyniklo na fotografiách. Rada Vás budem fotiť v štúdiu alebo v 

prírode, aj s Vašim partnerom a staršími detičkami.

Ak sa rozhodnete pre fotenie v štúdiu, mám k dispozícii rôzne zaujímavé outfity, no úplne najradšej mám, fotfo Vás vo Vašom prirodzenom oblečení - jemné šaty, ktoré obopnú bruško, svetrík, tričká, riflová bundička na vrch...

Tehuľkám sa hodí všetko, v čom vynikne bruško, v čom sa cítia pohodlne, čo sa dá odhrnúť alebo rozopnúť.

 

Fotenie novorodeniatka

toto fotenie je skvelé dohodnúť si už v tehotenstve, aby som pre Vás mala pripravené termíny okolo vášho predpokladaného termínu pôrodu. Nech sa nestane, že som už obsadená, keď sa mi ozvete až po pôrode alebo keď dieťatko má už 2-3 týždne.

Novorodenčekov fotím prvých 10-14 dní, maximálne však 21 dní od narodenia. Bábätká sú v prvých dňoch krásne spavé, ľahko sa s nimi pracuje, sú ešte "pokrčené" z bruška a preto sú im úplne prirodzené schúlené polohy ako v maternici! 

Bábätká fotím v štúdiu, kde mám na to dokonalé podmienky, všetky potrebné pomôcky a rekvizity.

Prvoradý je komfort! 

Vaše bábätko bude v teple (štúdio je vždy adekvátne zakúrené), budú sa ho dotýkať čisté (dezinfikujem si počas fotenia ruky) a teplé ruky. S bábätkom pracujem presne tak, ako by bolo moje vlastné! Nepoužívam pri fotení žiadne "krkolomné" polohy, ktoré nie sú pre dieťatko prirodzené a pohodlné, v jednoduchosti je krása. Mám certifikát poradkyne ergonomického nosenia detí a teda ovládam fyziológiu novorodencov. Vaša bábätko obliekam do bezpečných a čistých materiálov. Vy si na fotení trošku oddýchnete a budete sledovať, ako vznikajú tie milé očarujúce zábery.

 

Fotenie detí

to je vždy výzva a zároveň asi najväčšia zábava akú pri fotení poznám!

Detičky sú krásne vždy, no sú obdobia, ktoré si priam pýtajú fotenie, ktoré to sú?

3-5 mesiacov - dieťatko v polohe na brušku už drží hlavičku, usmieva sa, je spokojné aj v polohe na chrbátiku

7-10 mesiacov - dieťatko je veselé, spontánne, nebojí sa, bez opory sedí a ešte neuteká zo záberu. Veľmi rada fotím bábätká práve v tomto veku

11-12 mesiacov - narodeninové fotenie v štúdiu s tortou alebo pre tých aktívnejších fotenie v prírode

 

Aké oblečenie zvoliť pre rodinné fotenie, pre detičky?

odporúčam vždy - hlavne jednoducho!

Netreba to prekombinovať, ani detičky nemusia mať tričká s obrázkom, či s rozprávkovými postavičkami. Omnoho viac vyniknú v jednoduchom štýlovom oblečení, perfektne vyzerajú rôzne zaujímavé štruktúry, ako napr. pletené veci. Jemné svetlé farby - biela, krémová, piesková, pastelové farby, to nikdy nesklame pri deťoch ani pri dospelých. Úplne Vám budú stačiť rifle,  jednoduché pekné šaty, blúzka, košeľa, svetrík, zaujímavé doplnky, materiály, vrstvenie. Vôbec nemusíte byť oblečení úplne identicky, ale v jednom štýle. Pre fotenie v exteriéri sa hodia podobné farby ako pre štúdiové fotenia a hlavne na jar, na jeseň sa môžete pohrať s farbami ladiacimi s prostredím.